U okviru obilježavanja Zlatnog setembra –mjeseca podizanja svijesti o dječijem raku, profesorica Ajla Mavrić-Gavranović i učenici III4 razreda Tanović Harun i Šalaka Tarik, a u saradnji sa Udruženjem Srce za djecu oboljelu od raka, pokrenuli su akciju kupovine zlatnih vrpci.

U mjesecu septembru u školi je organizirana prodaja zlatnih vrpci, a učestvovali su učenici i uposlenici Škole.

Sredstva sakupljena od prodaje uplaćena su na račun Roditeljske kuće.

13.10.2022. godine upriličena je posjeta roditeljskoj kući i predstvanicima Udruženja je uručena novčana donacija i prigodan poklon za djecu i roditelje koji trenutno borave u Roditeljskoj kući.

„Dragi učenici i uposlenici, drago nam je da ste i ovoga puta pokazali svoje veliko srce te da ste se uključili u ovu akciju. To je naš mali doprinos i prilika da zajedno s vama gradimo bolju budućnost za djecu oboljelu i liječenu od raka i njihove porodice u našoj zemlji“.