U skladu sa predviđenim aktivnostima, u okviru mjeseca borbe protiv vršnjačkog nasilja, u školi su organizirana predavanja na temu: Prevencija zloupotrebe psihoaktivnih supstanci.

Predavanja su održali pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo:Tanja Tomić, Milenka Vojinović i Dragan Vulinić, a bila su organizirana u tri grupe:

1. ponedjeljak, 5.2.2024. ( I1, I2,I3,II2 )
  2. utorak, 6.2.2024. ( I5,I6,II4,II5 )
  3. srijeda, 7.2.2024. ( I4,II1,II3, II6 )

Predavanjima su prisustvovali svi učenici prvih i drugih razreda, a informacije i iskustva koja su im uposlenici policije pružili,  potakle su učenike na razmišljanje i zasigurno imaju veliki značaj u preveniranju zloupotrebe psihoaktivnih supstanci.

Zahvaljujemo se na izvrsnoj saradnji i profesionalnom pristupu uposlenicima Druge policijske uprave  – Policijska stanica Centar Sarajevo,  koji su na najbolji mogući način pružili potrebne informacije, podijelili svoja iskustva i punudili podršku učenicima bez obzira na problematiku i situacije u kojima se mogu naći.

MUP1MUP4MUP2MUP3