Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, „Dan ružičastih majica“, u svijetu se obilježava od 2007. godine kada je dječak u Kanadi bio izložen vršnjačkom nasilju jer je u školu došao u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci koja je oboljela od karcinoma dojke. Vršnjaci su ga ismijavali, psihički i fizički zlostavljali. Sutradan, svi dječaci i djevojčice iste škole, obukli su ružičaste majice u znak solidarnosti prema zlostavljanom dječaku.

U našoj školi „Dan ružičastih majica“ obilježen je 28. februara nizom aktivnosti koje su učenici pripremili zajedno s pedagogicom Almom Gogalić i dipl scr. Amrom Kušundžija.

Predsjednica Vijeća učenika Lejla Rovčanin IV 3 izložila je predavanje na temu „Nasilje među mladima“ , te napravila radionicu za učenike.

Svi učenici/ce i uposlenici/ce škole izašli su u dvorište s balonima, plakatima i porukama i na simboličan način obilježili dan „NASILJE PRESTAJE OVDJE“.

Učenicima je pročitan oglas putem razglasa, a u holu škole prikazan video edukativnog sadržaj.

Ružičasto1Ružičasto2Ružičasto3