državno takmičenje - vjeronauka

U subotu, 12. maja 2018. godine, u prostorijama Medrese „Osman ef. Redžović“ u Velikom Čajnu održano je 7. Državno takmičenje iz Islamske vjeronauke.

U Takmičenju su učestvovali najbolji predstavnici osmih i devetih razreda osnovne škole, te prvih razreda srednje škole sa područja svih osam muftijstava u BiH koji su u prethodnom periodu kao najuspješniji prošli nivoe školskih, općinskih i kantonalnih takmičenja, i radi se o najboljim kandidatima nakon selekcija od više hiljada polaznika vjeronauke. Nakon prozivke učesnika uslijedilo je testiranje NZOT testovima u učionicama, dok su za to vrijeme vjeroučitelji i drugi gosti imali priliku obići kompleks Medrese.

Našu školu je predstavljala učenica Semina Kandić iz I6 razreda u pratnji svoje mentorice Emine Dacić. Semina je osvojila prvo mjesto i plasirala se na međudržavno takmičenje koje će biti održano krajem maja u Beču.

Čestitamo našoj učenici i njenoj mentorici na izvrsnom rezultatu i želimo im dobar plasman na međudržavnom takmičenju.

tabela vjeronauka