Dan sestrinstva 2018

Medicinske sestre i tehničari širom svijeta 12. maj obilježavaju kao Međunarodni dan sestrinstva u spomen na rođenje Florence Nightingale, začetnice modernog sestrinstva. To je jedan od najznačajnijih događaja na području sestrinske profesije.

Povodom ovog značajnog datuma, učenici sekcija Ja želim pomoći i Medicinska znanost pripremili su prigodan tekst koji se čuo putem razglasa. Uradili su dva panoa koja su izložena u holu škole kao i video prezentaciju. U ovim aktivnostima učestvovale su i učenice IV razreda: Sadiković Senida, Đuderija Samra, Spahović Mediha i učenice II razreda: Ahmedović Esma, Poturak Nejra i Asotić Ilda sa voditeljima sekcija: Prguda Zarifa, Alić Adnana i Rogo Ajeta.

Svim medicinskim sestrama i zdravstvenim tehničarima upućujemo iskrene čestitke i želje za dobro zdravlje, uspješnu privatnu i profesionalnu orijentaciju, sa željom da nastavite sa dobrim rezultatima u poslu!