predavanje - internet

Povodom obilježavanja Dana Općine Centar, u četvrtak 10.5.2018. godine, učenici II2 razreda u pratnji razrednice Čelebić-Tucović Amele prisustvovali su predavanjima „Preveniranje negativnih utjecaja interneta na djecu i omladinu“, koje se održalo u velikoj sali JU Centar kulture i mladih Općine Centar.

Cilj ovog predavanja je prevencija negativnih utjecaja interneta na djecu, socijalne izoliranosti djece i njihove izloženosti  nasilju na internetu.

Tokom predavanja govoreno je o prednostima i nedostacima koje internet nosi sa sobom uvažavajući sve veći trend korištenja tog medija od strane mladih te o preporukama kako internet koristiti na siguran način.