sce

U nedjelju 10. februara na stadionu Asim Ferhatović Hase je održana svečana ceremonija otvaranja Evropskog omladinskog olimpijskog festivala (EYOF) koji će se do 15. februara održavati u Sarajevu. Nakon 35 godina od čuvenih Zimskih olimpijskih igara iz 1984. god., naš je grad ponovo središte zimskog sporta u Evropi.

Bajku povodom ceremonije otvaranja EYOF-a, koja nosi slogan "We create together" (Stvaramo zajedno), upotpunili su i učenici III i IV razreda naše Škole.
Zadovoljstvo učestvovanjem u čaroliji večeri otvaranja je neopisivo, a ovo je samo dio impresija:
„Veoma sam ponosna što sam bila dio ove ceremonije, a prije svega što sam učenik ove škole i što imam priliku biti sa ovako divnim ljudima. Zaista, nismo ni svjesni koliko će nam nedostajati srednja škola. Jedno veliko hvala Vama profesorice, što ste izdvojili svoje vrijeme i družili se s nama. Nije uvijek lahko bilo dolaziti na probe, sustizati školske obaveze, ali ovo je nešto sto definitivno nećemo zaboraviti nikada. Bili smo kao jedno, disali smo kao jedno, upoznali se bolje, družili više. Učestvovanje na EYOF-u ne samo da će ostati u sjećanju po veličanstvenoj noći i predivnom osjećaju, po probama, klasovim sendvićima koje baš i nismo voljeli, uniformi na koju smo se mnogo žalili, nego će ostati zapamćen po jedinstvu i po prijateljstvu. Pamtiti ćemo ovo jer smo dušom i srcem osjetili da bez obzira na različitosti, mi možemo biti jedno".

Naši učenici učesnici manifestacije EYOF 2019 Sarajevo, posebnu zahvalnost iskazali su direktorici škole Jasminki Kulić, pomoćnici direktorice Senadi Osmanović, profesorici Tjelesnog i zdravstvenog odgoja Mirsadi Hadžić, koje su počastili ukusnim i specijalno dekorisanim mafinima.

mafini