Adresa

Patriotske lige 67a , 71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Kontakt

info@smsjezero.edu.ba
tel: +387 33 44 39 87

kongres hrane

Članovi Sekcije Liga trezvenosti u pratnji profesorice Indire Mujezin, posjetili su Studentski kongres Hrana-Ishrana-Zdravlje. Kongres je održan od 20 - 22. novembra u Sarajevu, u hotelu Ibis.

Kongres se održava u organizaciji Univerziteta u Sarajevu već četvrtu godinu, a ove godine je imao i međunarodni karakter. Teme koje su prezentovane su iz oblasti proizvodnje i kontrole životnih namirnica, nutricionizma i toksikologije hrane. Posebno su interesantna bila predavanja i rezultati istraživanja o prehrani u predškolskim i školskim ustanovama u Bosni i Hercegovini.

Učenici su imali priliku da nauče nove stvari vezane za ishranu, ali i da pogledaju i poslušaju predavanja koja su pripremili studenti, što je veliki poticaj za budući angažman učenika naše Škole na pripremi sličnih predavanja.

Nadamo se da ćemo i iduće godine imati priliku za ovakvo druženje, i da će naši učenici biti i aktivni učesnici Kongresa.