Adresa

Patriotske lige 67a , 71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Kontakt

info@smsjezero.edu.ba
tel: +387 33 44 39 87

Članovi sekcije Liga trezvenosti su u utorak, 29.10.2019. godine, u amfiteatru naše Škole ugostili studente, članove Studentske asocijacije Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu (SAFF).

Ova posjeta je realizirana u okviru projekta „Lijekovi sa isteklim rokom trajanja – tihe štetočine", koji članovi SAFF-a provode na području Federacije BiH, u srednjim školama, apotekama i drugim javnim ustanovama. Projekat je podržalo i finansiralo Federalno ministarstvo obrazovanja i nauke.

Kroz zanimljivo predavanje i radionicu, naši učenici su imali priliku saznati nešto novo o opasnostima čuvanja i korištenja, te načinima uništavanja lijekova isteklog roka trajanja. Nakon ove saradnje oni će moći ispuniti jedan od ciljeva ovog projekta – postupati pravilno, te svoja nova saznanja prenijeti na kolege u razredu, ukućane i prijatelje, te samim tim na širu društvenu zajednicu.

Susret je protekao u veseloj i prijateljskoj atmosferi, i nadamo se da će biti još prilika za ovakva druženja.