Međunarodni dan djece oboljele i liječene od raka obilježava se 15. februara. Dan promoviše poštovanje i veće razumjevanje problema i izazova koja se tiču djece oboljele od raka. Svako dijete, bilo gdje u svijetu, zaslužuje najbolji tretman i brigu.

Učenici sekcije „Ja želim pomoći“ uradili su zlatne trakice, koje su učenici i uposlenici škole nosili kao znak podrške djeci oboljeloj od raka. Povodom ovog značajnog datuma pročitan je i prigodan tekst koje se mogao čuti putem razglasa.

Svrha obilježavanja ovog dana jeste podizanje svijesti o raku kod djece, te problemima sa kojima se oni susreću. Važno se informisati sa ranim simptomima radi lakšeg prepoznavanja bolesti, načinom i posljedicama liječenja u djetinjstvu.

dan djece obolj. od raka