Mjesec borbe protiv raka dojke

Mjesec oktobar u znaku je roze boje, u svijetu se obilježava kao Mjesec borbe protiv raka dojke. Na taj način, podiže se svijest ljudi kako bi im se skrenula pažnja na rasprostranjenost ove bolesti u današnjem vremenu. Obilježavanje ovog značajnog datuma ima za cilj podstaći i ohrabriti žene da se redovno javljaju na preglede, jer je to najbolji način da se bolest dijagnostikuje na vrijeme, a samim tim poveća i stepen izlječenja.

Učenici sekcije E Medica: Sumeja Zukić, Sadina Smajlović, Aida Šabotić, Zemira Selimotić, Emina Turčalo, Hanah Ramić, Amina Voloder, Džejlan Gušo, Emin Hajdarević, Elda Ćurovac sa profesoricom Elisom Vreto pripremili su video prezentaciju koju su prezentirali učenicima I, II, III, IV razreda na časovima odjeljenske zajednice. Na kraju prezentacije, učenicima su podjelili roze vrpce kao simbol borbe protiv raka dojke.

Cilj prezentacije je bio upoznati učenike o važnosti provođenja preventivnih mjera, podizanje svijesti o potrebi brige za svoje zdravlje, da svoje znanje, bez predrasuda prenesu na članove svoje porodice i prijatelje i rano otkrivanje raka dojke.
Na sljedećem linku možete pogledati prezentaciju Mjesec borbe protiv raka dojkebreast cancer awareness pink ribbon