Nacionalni dan biblioteka

U petak 29.10.2021. godine, pod motom “Biblioteka — mjesto susreta”, obilježava se Nacionalni dan svjesnosti o bibliotekama u BiH.
Učenici naše Škole zajedno sa učenicima Srednje škole metalskih zanimanja i Američkim kutkom Gradske biblioteke Grada Sarajeva obilježili ovaj za nas značajan dan.  U pratnji bibliotekarke Mirele Kupus-Jašar učenici su posjetili Američki kutak gdje su kroz zajedničko druženje i razgovor u ugodnom ambijentu razgovarali o značaju i važnosti biblioteka u BiH. Ovu priliku su iskoristili i kako bi se besplatno upisali i postali članovi ovog odjeljenja Gradske biblioteke te u budućnosti koristili sve sadržaje koje odjeljenje pruža svojim korisnicima. Do sljedećeg susreta, mi ćemo čitati.