Akcija pošumljavanja

U organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje i Ministarstva privrede Kantona Sarajevo, 19.11.2021. godine učenici trećih razreda naše Škole na lokalitetu Mehine Luke, prema predhodno utvrđenom planu pošumljavanja, izvršili su navedenu aktivnost na parceli koja je unaprijed nama dodijeljena.

Sve planirane aktivnosti realizovalo je 114 učenika trećih razreda u pratnji profesora i direktora Škole. U intervalu od 10 do 13 sati svaki učenik zasadio je dodijeljeni broj sadnica bora, uz neposredan nadzor i stručnu pomoć službenika iz JP Sarajevo šume, Sarajevo, kojom prilikom su pohvaljeni za posvećenost i uspješno izvršeni zadatak. Ovakav gest može biti podstrek za sličnu aktivnost od strane učenika naše Škole i u narednim godinama pošumljavanja ovog i drugih lokaliteta. Učenicima je održano predavanje o značaju šuma kao bitnog prirodnog resursa.
Prevoz učenika je bio organiziran autobusima JP Gras Sarajevo, na lokalitetu Mehine Luke počašćeni su sendvičima i vodom.