Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine, najvažnijeg datuma u historiji naše domovine, učenici četvrtih razreda, zajedno sa direktoricom Škole i profesorima,  učestvovali su u njegovom obilježavanju. Snimljen je film u kojem su pored historijskih činjenica i odluka ZAVNOBiH-a  prezentirani prigodni tekstovi, recitali,  prezentacije, slike i muzika. Školski hodnici ukrašeni su panoima i slikama na temu Dana državnosti što je jos više doprinijelo svečanoj atmosferi.

Organizaciju i realizaciju cjelokupnog programa potpisuju: direktorica Škole Senada Osmanović, prof., Edina Filipović, prof., Samra Memić - Zahiragić, prof., Amela Tiro, prof, Hazbija Babačić, prof., Faruk Malagić, Sanela Đemidžić, prof., Ismira Rašidović, prof, Amela Ljubović, prof., Vildana Jahić, prof., Azra Gec, prof., Živana Ilić, prof., dr. Azra Rožajac. Tehničku podršku i montažu filma potpisuje učenik Adnan Abazović.

Učenicima, njihovim roditeljima, uposlenicima, kao i svim građanima i građankama Bosne i Hercegovine želimo sretan Dan državnosti sa porukom da čuvamo našu domovinu, njene ljepote i znamenitosti, njenu baštinu i običaje.

Dan državnosti 2021gif