Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica koji se predstavlja kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježen je nizom aktivnosti; postavljanjem panoa u holu škole, edukativnim prezentacijama, prigodnim tekstom koji je pročitan putem razglasa. Većina učenika i uposlenika su u znak podrške obukli ružičaste majice i na svoj način dali doprinos u obilježavanju ovog značajnog datuma.

NIKO NE SMIJE ČINITI NASILJE.

NIKO NE SMIJE TRPITI NASILJE.

SVI KOJI SU SVJEDOCI BILO KOJEG OBLIKA NASILJA DUŽNI SU TO PRIJAVITI.

SVI SMO ZAJEDNO ODGOVORNI U BORBI PROTIV NASILJA I AKO SE SVI UKLJUČIMO MOŽEMO UČINITI DA SVIJET POSTANE LJEPŠE MJESTO ODRASTANJA.

Povodom Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja - Dan ružičastih majica, na Medicinskom fakultetu, organizirano je edukativno predavanje na ovu temu. Cilj predavanja je edukacija učenika o vršnjačkom, ali i ostalim vrstama nasilja, prikazati kroz neke svoje primjere, te pokušati naučiti učenike kako prevazići taj period. Zaključak je da treba o problemu pričati i tražiti pomoć, a sve to uz podršku roditelja i prijatelja.

Učenici: Adnan Hrković II4, Amna Smajlović III3, Ilma Memišević III3, Armin Katica, Amar Peljto i Haris Kičić IV3 su u pratnji koordinatora praktične nastave Amele Idrizbegović, u okviru sekcija E-medica, prisustvovali predavanju i na taj način učestvovali u podizanju svijesti mladih o ovom vrlo rasprostranjenom problemu.

Predavanja vršnjačko nasilje   Predavanja vrsnjacko nasilje