Šta sve našoj djeci treba?

Mnogo sunca, modra neba,

Mnogo svjetla, svježeg zraka,

Tihe kiše iz oblaka.

I dobrote i miline,

Dobre nade i topline.

Djeci treba mira

Tiha radost, ples leptira.

Povodom Dana sjećanja na ubijenu djecu Sarajeva članovi i voditelji recitatorske, dramske i historijske sekcije u koordinaciji sa direktoricom Škole obilježili su ovaj važan datum u vidu historijskog časa. Učenici su antiratnim tekstovima poslali jasnu poruku da se ovakav zločin nikada više ne ponovi.

Izdvajamo dio programa:

Djeca su ruke kojima držimo nebo. Djeca su naša budućnost, naša nada i štit. To su malena, nevina bića koja samo šire osmijeh i ljubav, ali su nažalost djeca često bila žrtve zločina u ratovima koji su obilježili historiju čovječanstva. I kada smo mislili da se zlodjela iz prošlosti više nikada neće ponoviti, desila se agresija na Bosnu i Hercegovinu u kojoj su ohola srca neprijatelja u opsadi grada Sarajeva svakodnevno gasila njihove živote. Za vrijeme opsade Sarajeva, glavnog grada Bosne i Hercegovine mnogo osoba je izgubilo svoj život. U teškoj borbi za opstanak ovog grada ubijeno je oko 14 000 ljudi, a od toga je ubijeno 1601 dijete.