Fondacija Fami, 14.10.2022. godine organizovala je konferenciju Projekta jačanje sestrinstva u BiH, pod nazivom „Sestrinstvo, jedna profesija, mnogo uloga“, u prostorijama hotela Hills.

Ovaj projekat pomaže da se osnaži profesija medicinskih sestara- tehničara, jer su oni neophodni za efikasan rad zdravstvenog sistema, najbrojniji zdravstveni radnici, najbliži pacijentu i prisutni u najtežim trenucima, imaju veliki potencijal da obezbjede pristup kvalitetnim zdravstvenim uslugama za sve. Konferenciji su prisustvovali predstvanici ambasade Švicarske, ministar federalnog zdravstva, predstvanik SZO, predstvanik Ženevske univerzitetske bolnice.

Izlagane teme su bile vrlo aktuelne: „Stručne kompetencije medicinskih sestara“, „Sestrinska dokumentacija“, „Standardne operativne procedure“, „Komunikacija u sestrinstvu“. Učenici trećih razreda (III1 i III3), prisustvovali su konferenciji, u prisustvu profesora praktične nastave: Sanele Mehmedović, Aide Fišek, Nermine Oglečevac, Amre Hadžimusić, Amele Idrizbegović.