U četvrtak 10.11.2022. godine, učenici drugih razreda naše škole zajedno s profesorom Mariom Vrhovcem su posjetili EU info centar u sklopu sekcije "Izvan okvira - misli, radi, djeluj drugačije".

Na interaktivnoj info sesiji naučili smo o nastanku i historiji najveće europske zajednice. Nakon toga je uslijedio je kviz znanja iz jezika i uvidjeli smo koliko je široka, bogata i raznolika EU zajedno s nama u Europi i kako se pojedine riječi pojavljuju u više europskih jezika.

Saznali smo da je Erasmus+ program studentske razmjene otovren za sve studente koji dio svog obrazovanja mogu provesti na jednom od EU univerziteta.

Poslije kviza učenici su imali osvježenje i dobili su prigodne darove - cekere, olovke i sveske.

EU infocentar 3