Povodom Međunarodnog dana srednjoškolaca, 17.11.2022. godine u JU Srednja medicinska škola – Jezero Sarajevo i ove školske godine je realiziran Projekat  „Budi profesor na jedan dan“. Učenici su se imali priliku upoznati sa  svakodnevnim aktivnostima i radnim zadacima koji se realiziraju u našoj školi. Veliki broj realiziranih časova je imao profesora učenika koji je pod mentorstvom predmetnih nastavnika realizirao nastavnim planovima i programima predviđene nastavne jedinice. Na radnim mjestima uposlenika stručnih službi škole su također pod mentorstvom radili učenici. Taj dan učenici su imali priliku raditi kao direktor, pomoćnik direktora, pedagog, socijalni radnik, psiholog, koordinator praktične nastave, bibliotekar i rukovalac nastavnom tehnologijom.

Pedagoško-psihološko-socijalna služba škole