Međunarodni dan borbe protiv korupcije

Reci NE korupciji u Kantonu Sarajevo

Međunarodni dan borbe protiv korupcije obilježava se 9. decembra svake godine. U susret Međunarodnom danu borbe protiv korupcije, Institut za razvoj mladih KULT 8.9.2022. godine je organizirao događaj „Kafa sa Vedranom Zubićem i Namirom Ibrahimovićem: Obrazovanjem protiv korupcije“.

Ovim događajem i incijativom se nastoji privući pažnju javnosti, ukazati na štetnost korupcije na život pojedinaca, ispitati stavovi građana i mladih o korupciji te pružiti osnovne informacije o borbi protiv korupcije.

Učesnici su slušali o korupciji i pitali sve što ih zanima. „Kafi sa...“ prethodila je interaktivna radionica.

Inspirativnom i motivirajućem događaju prisustvovale su učenica Amina Odobašić IV2 i Amela Tiro prof. sociologije.