Međunarodni dan djece oboljele od raka, obilježava se 15. februara/veljače svake godine u cilju podizanja svijesti o problemima sa kojima se suočavaju djeca i adolescenti oboljeli od raka. Ovim danom se naglašava potreba za ravnopravnijim pristupom liječenju i njezi za svu djecu oboljelu od raka.

Simbol borbe protiv raka među djecom je zlatna vrpca, kojom se želi ukazati koliko je dragocjen dječiji život te nas podsjetiti na hrabre mališane koji se svakodnevno bore protiv malignih oboljenja.

Učenici II4 razreda zajedno sa profesoricom Adnanom Alić, tim povodom pripremili su prigodan tekst za školski razglas, pano i zlatne vrpce kao simbol podrške.

Dječiji rak je izlječiv. Pristup najboljoj mogućoj brizi je ljudsko pravo. Svako dijete, bilo gdje u svijetu, zaslužuje najbolji tretman i brigu.

Djeca su naša budućnost, budimo uz njih jer oni ne mogu sami da se bore.

Međunarodni dan djece oboljele od raka 2023