Adresa

Patriotske lige 67a , 71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

Kontakt

smsjezero@smsjezero.edu.ba
tel: +387 33 44 39 87


Učenici naše škole, članovi sekcije prve pomoći: Hana Rahman, Ismail Smailbegović, Danea Šalaka, Ejla Solak, Hanna Selimović, Ajša Dalipagić, Zehra Ajnadžić, Ajla Džebo u pratnji profesorice Smajlović-Vodopić dr. Jasmine su dana 02.03.2023. godine prisustvovali edukaciji na temu -Trening prve pomoći.

U okviru ove edukacije, koja se realizovala u prostrijama Crvenog krsta opštine Centar Sarajevo, učenici su kroz prezentaciju i demonstraciju postupka pristupa i zbrinjavanja unesrećenog osposobili se za najhumaniji čin - očuvanja i spašavanja ljudskog života.

Naše učenike tema je veoma interesovala, te su uzeli aktivno učešće, i kroz pitanja edukatoru obradili specifične slučajeve unesrećenja i njihovog rješavanja.

Ova edukacija je bila nadogranja aktivnostima sekcije prve pomoći usmjerenih na pripremu učenika za takmičenje iz pružanja prve pomoći koja će se održati u mjesecu aprilu.