U skladu sa predviđenim aktivnostima u okviru projekta Prevencija trgovine ljudima koje je u 2022. godini organizirano od strane Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH, Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS, Međunarodnog foruma solidarnosti EMMAUS te Ministarstva unutrašnjih poslova KS, i ove školske godine su održane radionice u svim trećim razredima na časovima odjeljenskih zajednica.

Radionice su održane 20, 21. i 22.3.2023. godine, a održali su ih psihologinja škole Ajla Mavrić-Gavranović i pripadnik MUP-a KS Sulejman Ćurevac.

Radionice su provedene prema utvrđenom planu i programu. Prema izjavama i reakcijama učenika moglo se zaključiti da su bile vrlo dobre, zanimljive i što je najvažnije korisne. Edukacija mladih o problemu trgovine ljudima je jedan od najznačajnih koraka u prevenciji i svakako će se ove aktivnosti nastaviti i u narednim godinama.