25. Općinsko takmičenje iz pružanja prve pomoći za ekipe osnovnih i srednjih škola održalo se 01.04.2023. godine. Domaćini takmičenja bili su JU Srednja medicinska škola - Jezero i OŠ "Nafija Sarajlić".

Na takmičenju je učestvovalo 6 osnovnih i 5 srednjih škola Općine Centar.

Ovogodišnje takmičenje je održano po kružnom sistemu na poligonima na kojima su iscenirane situacije kao u realnim događajima sa više povrijeđenih. Ekipe su startovale istovremeno i nakon završetka rada na jednom poligonu istovremeno su se pomjerale na naredni.

Na ovogodišnjem takmičenju naša ekipa je osvojila treće mjesto.

Vrijedni članovi sekcije Prve pomoći, koji su predstavljali našu školu ove godine, bili su učenici III2 i III3 razreda: Ajla Džebo (vođa ekipe), Ismail Smailbegović (član), Harun Smailbegović (markirant), Ejla Solak (član), Hanna Selimović (član), Danea Šalaka (član), Hana Rahman (član), Amila Imamović (fotograf) i Ena Halać (vodić). Voditelji sekcije Prve pomoći: dr. Džemila Musić, dr. Lejla Efendić,  dr. Jasmina Smajlović - Vodopić, mr. Emina Ademović i dr. Dženeta Ašćerić-Kadrić.

Učenici su pokazali zavidna znanja i vještine na čemu im iskreno čestitamo.