U okviru predmeta Građansko obrazovanje/Demokratija i ljudska prava i nastavne jedinke “Uloga medija u demokratiji” učenici naše škole JU Srednja medicinska škola Jezero, razredi III3 Pedijatrijska sestra – tehničar i III4 Fizioterapeutski tehničar danas, 12.04.2023. godine posjetili su medijsku kuću “Al Jezeera Balkans”.

Prilikom posjete prostorijama ove medijske kuće, koja je opremljena savremenom opremom, učenici su imali priliku upoznati se sa prostorijama studija i režije, te kako i na koji način se vrši priprema sadržaja za realizaciju programa.

Predstavljen je rad i trenutne aktivnosti medijske kuće Al Jezeere, a s tim da smo bili u terminu njihovih vijesti, upoznali su nas sa samom realizacijom istih.

Ugostila nas je PR menadžer Melina Kamerić.