U martu i aprilu 2023. godine, u prostorijama JU Srednja medicinska škola - Jezero Sarajevo, održane su edukativne radionice i predavanja za članove Gorske službe spašavanja - Stanica Sarajevo. Teme su bile ,,Stres i vještine suočavanja sa stresom" i ,,Komunikacija kao temelj međuljudskih odnosa i uspješnosti organizacije".

Edukativne radionice su održale psihologinje Ajla Mavrić - Gavranović, Marina Pregernik i Irma Čorbo.

Nakon povratka članova GSS-a sa misije u Turskoj, grupa psihologa zaposlenih u školama KS se okupila kako bi na svoj način pružila svoju profesionalnu podršku svima u

GSS - u koji je trebaju. Saradnja je započela kroz edukativne radionice, savjetovanja i psihoterapijske susrete, a planira se nastaviti i u budućnosti.

Radionica GSS 1

Radionica GSS 2