U petak 5.5.2023. godine na poziv Zavoda za javno zdravstvo Federacije BiH, u saradnji sa dr. Elvedinom Žigom i u pratnji profesorice Elise Vreto, Sanele Mehmedović i Aide Fišek učenici naše škole drugog i trećeg razreda akušersko-ginekološkog smjera obilježili su Međunarodni dan babica/primalja.

Međunarodni dan babica/primalja obilježen je dijeljenjem edukativnih brošura i prigodnim prezentacijama u prostorijama Zavoda za javno zdravstvo Federacije.

Tim povodom prof. Elisa Vreto se osvrnula na historijat primaljstva, dok su učenice Ena Uglješa i Sajra Tanjaš govorile o značaju i prevenciji reproduktivnog zdravlja.

Na ovaj način iskoristili smo priliku za podsjećanje na važnu ulogu babica/primalja u zdravstvenoj zaštiti žena i novorođenčadi.

Dan primalja