Svečana akademija povodom Dana državnosti održana je 24.11. u amfitetatru škole. Akademiji su prisustvovali uposlenici, učenici, predstavnici Vijeća roditelja, Školskog odbora i predstavnik Odbora antifašista općine Centar. Violinskom intonacijom državne himne, obraćanjem direktorice škole Senade Osmanović, izvedbom povijesne drame, recitacijama poema o domovini, horskim izvedbama muzičkih numera uz pratnju školskog orkestra, naša je škola na dostojanstven i prikladan način odala poštovanje svojoj zemlji. U osmišljavanju, pripremi i održavanju priredbe učestvovale su profesorice: Edina Filipović, Samra Memić-Zahiragić, Amela Tiro i Amra Olovčić, zajedno s gotovo 50 učenika i učenica, čija imena donosimo u prilogu ispod teksta. Osim svečane akademije, Dan državnosti obilježen je i nizom drugih aktivnosti u kojima je učestvovao veći broj školskih sekcija i njihovih članova: izrada plakata, panoa, artefakata i drugih djela sa simbolima domovine.

II – Ena Brezac - violina III-3 Džejlana Hodžić Armela Bičo III-5 Dženan Šabeta Irma Medić Ilda Numić III-6 Selman Šuško IV-1 Nejra Bulagić Berina Brkić Merima Bajramović IV-2 Ena Halac Belma Nukic Hana Selimovic Ilma Kapetanovic Merjem Rozajac IV-3 Ajla Dzebo IV-4 Lamija Fazlic IV-6 Sarah Kovač Rijad Kučuk Drama i recitacija IV 1 Nejra Bulagić Sajra Tanjaš Lamija Kasumović Ena Uglješa Mesud Pupović Naida Holjan Sara Bolić IV 3 Ajla Džebo Nejra Ćatić IV 4 Adin Jež Erdin Bulbul Adnan Hrković Maksim Jovanović Faris Šišić Dino Granulo Harun Tanović Faris Drnda Tarik Šalaka III 1 Lea Batarilo Muamera Hadžialijagić III 3 Amina Hajdarević Lejla Rovčanin.

priredba4DD1DD2DD7DD6DD4