Novembar je mjesec muzeja, muzejskih priča, zbirki i prostora, koji je naša škola obilježila, osim Olimpijskom, i posjetom Historijskom muzeju BiH. Članovi Historijske sekcije i Vijeća učenika, s profesoricom Živanom Ilić i bibliotekarkom Amrom Olovčić, 29. novembra posjetili su Historijski muzej. Tokom vođene posjete, upoznali smo se sa sadržajem muzejskih depoa, s pozorišnim rekvizitima, skicama akademskog slikara Afana Ramića, istorijatom predstave „Ay, Karmela“, kao i tokom narodnooslobodilačkog rata 1940-1945, rađanjem Jugoslavije i njenim nestajanjem. Nakon toga obišli smo stalnu postavku muzeja „Opkoljeno Sarajevo“. Posjet je vodio muzejski kustos uz naraciju edukativnog karaktera i iscrpna objašnjenja svih predmeta izloženih u muzeju.

hismz1hismz3hismz4hismz6hismz2