Povodom obilježavanja 10. oktobra, Svjetskog dana mentalnog zdravlja, a kao dio šireg projekta "Socijalni dani", direktorica škole Senada Osmanović, pedagogica Alma Gogalić, rukovalac nastavnom tehnikom Hazbija Babačić i koordinatorica praktične nastave Amela Idrizbegović, posjetili su KJU Dom za socijalno zdravstveno zbrinjavanje osoba s invaliditetom i drugih osoba - Dom Nahorevo. Predstavnici škole susreli su se direktorom ustanove Hazimom Durmiševićem, glavnom medicinskom sestrom Lejlom Avdić, kao i s ostalim medicinskim i nemedicinskim osobljem, nakon čega je upriličeno cjelodnevno druženje s korisnicima Doma Nahorevo. Istim povodom, učenice i učenici III5 i IV3, zajedno s  profesorima praktične nastave Elvedinom Kadrićem, Zijadom Jukovićem i Dinom Žutićem, aktivno su sudjelovali u zdravstvenoj i socijalnoj njezi naših sugrađana odnosno korisnika Doma Nahorevo.

Prikupljenim novčanim sredstvima nabavili smo i korisnicima uručili darove koji će im biti korisni u svakodnevnom životu.

Projekat je podržala i farmaceutska kompanija Bosnalijek d.d. donirajući lijekove i dezinfekciona sredstva.

Psihologinja škole, Ajla Mavrić-Gavranović, pripremila je prigodnu prezentaciju za sve učenike.

MZ4MZ1MZ2MZ3